Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 
Bytový textil

Vybíráme ložní prádlo

Vybíráme ložní prádlo

Odpočinek člověka je bezesporu jednou z nejdůležitějších věcí pro naši fyzickou i psychickou pohodu. Po hektickém dni je třeba se uložit do těch správných peřin, abychom tělu dopřáli zasloužený pohodový spánek a odpočinek.

Ložní prádlo by neměl podceňovat nikdo z nás, neboť je důležitou součástí relaxační části našeho dne a hlavně noci.

Proto jsme zapátrali u firmy Stella Ateliers s.r.o., která je ve světě ložního prádla opravdovou jedničkou, abychom zjistili, jak zajistit kvalitní a plnohodnotný odpočinek.


Při výběru je velmi důležitá, ne-li nejdůležitější právě kvalita povlečení.

Zde je třeba, aby jste byli opatrní a dobře zvážili, zda se vyplatí koupit levné, většinou málo kvalitní ložní prádlo nebo raději investovat.

Správnou volbou je jistě investice do ložního prádla, které neztratí po pár vypráních barvu, tvar nebo povrch.

Aby mohla jakákoliv firma prodávat levné ložní prádlo, je nucena omezit kvalitu používané bavlny, přidat nějakou tu podsložku a najednou je zde sice levné, ale rozhodně nekvalitní povlečení, které nám tolik potřebný spánek prostě nezajistí.


K výrobě těch nejlepších tkanin je třeba používat bavlněnou surovinu té nejvyšší kvality. Zárukou kvalitního materiálu je dlouhovlákenná ručně sbíraná bavlna, s velmi nízkým procentem rostlinného znečištění.

Velmi důležitá je nejen k výrobě použitá surovina, ale také postup užitý při zpracování bavlny. Při postupu, kdy se uplatňuje tzv. česaná příze, se odstraní většina nezralých, kratších a mechanicky poškozených vláken. Díky tomuto způsobu je prádlo opravdu kvalitní a vzhledově stabilní, což je z pohledu každého náročného spotřebitele nezřídka zásadní požadavek.


Mimo kvality je dalším, druhým nejdůležitějším měřítkem také design prádla, který je bezesporu součástí každé moderní domácnosti. Pro každého je důležité mít ložní prádlo v barevné kombinaci ladící s ostatními prvky ložnice.

Při koupi ložního prádla mějte na paměti i sladění ložního prádla s prostěradlem. Dnes je téměř nutností, aby ke každému povlečení bylo vhodně vybráno i prostěradlo stejné barvy.


Nejluxusnějsí kategorii, která charakterizuje ložní povlečení, je mako saténové povlečení.

Možná vás překvapí, že saténové povlečení není chladivé a neklouže. Důvod je velmi jednoduchý, prádlo se skládá z vysoce kvalitních tkanin, ze 100% bavlněných přízí, nikoliv z umělých polyesterových vláken.


Při rozhodování o výběru je nedílnou součástí také certifikát, ověřující kvalitu a zdravotní nezávadnost.

Pak teprve lze říci, že spánek nám přinese potřebný a zasloužený odpočinek.

 

Zdroj:www.stavimesen.cz/clanek/lozni-pradlo-povleceni


Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe