Vše o bytovém textilu
s odborníkem na bytový textil

Doporučujeme

Vyberte si nové závěsy na okna z široké nabídky moderního bytového textilu na interie.cz.
 

Záclony a závěsy

Vneste do vašeho domu nový náboj díky provázkovým záclonám

Již jste měli možnost vidět na vlastní oči okno, které zdobí jednoduchá, avšak elegantní a krásná provázková záclona? Pokud ano, jistě vás napadlo, kde byste ji mohli pořídit, v jakých délkách a šířkách je k dostání, jaká je údržba atd. Provázkové záclony pro svou jednoduchost získávají čím dál víc příznivců, a do svých domovů je pořizují nejen ženy, ale dokonce i muži, kteří o svůj interiér dbají. Poradíme vám, kde je koupit, abyste byli po všech stránkách spokojeni.

 

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Záclony a závěsy módní záležitostí

Pokud si při čtení tohoto článku vybavíte těžký bavlněný kostkovaný závěs, který mívala vaše babička v obýváku, zapomeňte na něj. Rozmanitost, nápaditost a styl dorazily i do této oblasti.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Záclony: Jen ať pěkně visí!

Útulné prostředí snadno vytvoříme pomocí záclon nebo závěsů! Nebývá problém je vybrat, ale na čem budou viset, to už je horší. Poradíme vám, jaký způsob věšení dekorací je trendy!

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Záclony a závěsy – slušivý oděv pro vaše okna

Říká se, že okna jsou oči našeho domova. V minulosti to byla spíše malá nenápadná očka. Dříve totiž byla okna pouze malými otvory ve zdi bez jakékoli výplně. Od té doby urazila dlouhou cestu a dospěla do své současné podoby. Dnes je okno výrazným prvkem, které může zásadním způsobem ovlivnit výsledný dojem z celého interiéru. Prozradíme vám, jak dát vašim oknům ten správný styl.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Stylové záclony i závěsy doladí interiér a ochrání před pohledy zvenčí

S přibývající zimou se snažíme náš příbytek pokud možno zateplit. Máte už plastová okna, ucpané všechny škvírky, ale přesto vám připadá, že je v pokoji chladno? Možná za to mohou nezakrytá okna. Ta totiž budí dojem chladu, který snadno odstraníte výběrem vhodných záclon a závěsů. Navíc dodáte bytu šmrnc.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Dekorační závěsy a záclony dělají s interiérem divy

I v minimalisticky zařízených interiérech dokážou záclony a závěsy místnost pozvednout a vtisknou jí jedinečný vzhled. Právě nové materiály, barvy, tištěné či vyšívané vzory nás inspirují k radikálním změnám v interiéru.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Průhledné i poloprůhledné, prostě záclony

Pokud kompletní zastínění oken zajišťují venkovní žaluzie, znamená to pro další úpravu dekorací možnost odlehčení, volby průhledných nebo poloprůhledných materiálů, které nabízí takřka nepřebernou škálu možností.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

U závěsů rozhoduje vzor

Základním dilematem při navrhování zastínění pomocí klasických závěsů a záclon je použití, nebo nepoužití vzoru na té či oné části dekorace. Pár postřehů Vám nyní ukážeme.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Závěsy v barvě dřeva

Při výběru odstínů závěsových materiálů existují tzv. stálice, kterými rozhodně jakémukoliv interieru dodáte kouzlo zatepleného domova. Patří mezi ně i nádherně zlatavé odstíny, jimiž nás stromy každý podzim tak  okouzlí.

V obývacím pokoji, který je součástí realizace zastínění, tato barva navíc koresponduje i s rámy oken a dveří.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Tři barvy záclon pro celý dům

Barevná záclona s vodorovnými pruhy, prokládanými proužky žinylky, má díky své barevné škále natolik variabilní využití, že mohla vytvořit spojovací prvek dekorativního zastínění  oken a dveří moderního rodinného domu.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Zimní

Toto označení používá jedna z našich designerek při konzultaci se zákazníky, kdy nastává ono známé dilema - krátké nebo dlouhé záclony? Dát přednost pouze praktickému řešení či bohatým záhybům nad podlahou?

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe