Vlastnosti vlněných vláken
Struktura vlněného vlákna, které se s měnící se vhlkostí rozevírá nebo naopak stahuje, zajišťuje výborné izolační vlastnosti. Absobční schopnost vlny umožňuje vstřebání velmi vysokého procenta vhlkosti, aniž by se tím snížily její izolační kvality a na dotek přitom zůstává suchá. Proto jsou vněné deky vhodné i pro venkovní použití.
Podstatnou součástí ovčí vlny je tuk lanolin, jímž je obaleno každé vlákno. Lanolin odpuzuje vodu a vlhkost, neváže na sebe nečistoty a vlnu změkčuje. Má hypoalergenní a antibakteriální vlastnosti, které jsou ve velké míře využívány i v lékařství. Tento tuk, chránící ovci před parazity, ve vlně nadále působí. Brání vlákno i před jednou z nejčastějších příčin alergií, roztoči. Také díky tomuto specifickému rysu má vlna příznivé zdravotní účinky.
Údržba vlněných dek
Praní dek je možné max. na teplotu 30°stupňů C, nejlépe na program k tomu určený a s použitím prostředků na praní vlny. Nebělit, nesušit v sušičce! Chemické čištění dle symbolů údržby na výrobku.
Designové novinky
Takřka nepřeberný výběr barev a vzorů posunuje deky až k vytváření designerských lahůdek, jako jsou např. tyto vlněné deky "předstírající" imitaci kožešin. Nádherný luxusní doplněk elegantních interierů.
Zajímavou novinkou jsou komplety dek a povlečení ve stejném designu, které jsou zvláště vhodné do ložnic a pokojů pro hosty. A také tip hezký na dárek, ne?
Kompletní sortiment dek vč. zmíněných novinek naleznete na http://www.styltex.cz/?dir=821
Zdroj: www.zaclona.cz/index.asp