Do obývacího pokoje zpravidla vybíráme polštářky barevně sladěné se sedací soupravou, ostatním nábytkem a interiérovými doplňky. Polštářky v této místnosti slouží zpravidla pouze k dekorativním účelům, tudíž se při jejich výběru řídíme především designem. Dle velikosti sedací soupravy vybíráme požadovaný počet a velikost polštářků. Menší sedací soupravy je vhodné doplnit maximálně dvěma, zpravidla stejnými polštářky. Velkým sedacím soupravám bude naopak slušet kombinace několika barevně a velikostně odlišných polštářků.
Polštáře a polštářky v ložnicích
Ložnice patří k místnostem, ve kterých je k vidění největší počet polštářů a polštářků nejrůznějších velikostí, typů a tvarů. Při výběru se rozhodujeme především po stránce praktické, polštáře by nám měly poskytnout komfort a vytvořit vhodné podmínky pro relaxaci a odpočinek. Vedle klasických polštářů zde převládají polštářky menších velikostí, které slouží zejména pro podložení hlavy při četbě nebo sledování televizoru.
V řadě ložnicích bývají alternativou polštářků polštářky zdravotní a bylinkové, které vedle příjemného aroma disponují léčebnými a relaxačními účinky. Náplň polštářků tvoří bylinné směsi, pohanková nebo špaldová drť, třešňové pecky, obiloviny nebo mořská sůl. Tento typ polštářků se osvědčil zejména při problémech usínání, migréně, bolestech kloubů a svalů.
Polštářky v dětském pokoji
Dětský pokoj je zdoben nejrůznějšími polštářky, klasikou bývají polštářky s tematikou pohádkových postaviček nebo polštářky tvarované. Holčičky ocení polštářky v podobě panenek, pohádkových postaviček nebo nejrůznějších zvířátek. Kluci dávají naopak přednost polštářkům v podobě automobilů nebo fotbalových či basketbalových míčů. K neutrálním, oblíbeným tvarům patří polštářky v podobě bonbonů, obláčků, sluníček, srdíček či měsíčků.
Zdroj: www.zastreseno.cz/810/polstarky-jako-moderni-doplnek-interieru/